Spring over hovedmenu

Medlemmer – RAR Sydjylland

RAR Sydjylland består af 21 medlemmer og 2 tilforordnede.

  • Formand Marita Geinitz, formand, 3F Als, marita.geinitz@3f.dk (LO)
  • 1. næstformand Jens Gaarde Gad, Senior Director, Danfoss A/S, j.gad@danfoss.com (DA)
  • 2. næstformand Henrik Frandsen, borgmester, Tønder Kommune, hfr@toender.dk (KL)
  • DA - Bo Beck Jørgensen, direktør, Reinold Jørgensen ApS, bo@reinold.dk
  • DA - Lene Stejnicher, HR Manager, Lalandia Billund A/S, lst@lalandia.dk
  • DA - Azael Carl Bakit Larsen, daglig leder, Opholdsstedet Alrunen, alrunen@alrunen.dk
  • DA - Ann B. Poulsen, chefkonsulent, Dansk Arbejdsgiverforening, abp@da.dk
  • DA - Torben Klovborg Christiansen, ejer, REFBORG A/S, tk@refborg.dk
  • LO - Lars M. Bjørnhardt, kasserer, Dansk Metal Vest, 0402lab@danskmetal.dk
  • LO - Connie Andersen, afdelingsformand, FOA Sønderjylland, coan@foa.dk
  • LO - Ole Kjær, afdelingsformand, HK Sydjylland, 27olk@hk.dk
  • LO - Peder Pedersen, afdelingsformand, Fødevareforbundet NNF Sydjylland, pep@nnf.dk
  • FTF - Brian Errebo-Jensen, regionsformand, Danske Fysioterapeuter, bej@fysio.dk
  • AC - Birgit Kjærside Storm, kemiingeniør, EMBLA, bkstorm@bbsyd.dk
  • Lederne - Kirsten Nyboe Hansen, Founder/direktør, kirsten@bynyboe.dk
  • KL - Jens Ejner Christensen, borgmester, Vejle Kommune, jeech@vejle.dk
  • KL - Frank Schmidt-Hansen, formand for Beskæftigelsesudvalget, Vejen Kommune, fsh@vejen.dk
  • KL - Kim Brandt, byrådsmedlem, Aabenraa Kommune, kbr@aabenraa.dk
  • KL - Niels Therkildsen, byrådsmedlem, Vejen Kommune, niet@vejen.dk
  • DH - Ellen Dall, konsulent, I-fokus, e.dall@post.tele.dk
  • Region Syddanmark - Kristian Nørgaard, regionsrådsmedlem, Region Syddanmark, krno@rsyd.dk

Tilforordnede:

  • Fra uddannelsesinstitutionerne: Eva Lundgren og Henrik Larsen
  • Fra Syddansk Vækstforum:

Suppleanterne i RAR Sydjylland

Sidst opdateret: 15-08-2018