Medlemmer i RAR Sydjylland

  • Formand Jens Gaarde Gad, Senior Director, Danfoss A/S, j.gad@danfoss.com (DA)
  • 1. næstformand Marita Geinitz, formand, 3F Als, marita.geinitz@3f.dk (LO)
  • 2. næstformand Thomas Andresen, borgmester, Aabenraa Kommune, tand@aabenraa.dk (KL)
  • DA - Bo Beck Jørgensen, direktør, Reinold Jørgensen ApS, bo@reinold.dk 
  • DA - Lene Stejnicher, HR Manager, Lalandia Billund A/S, lst@lalandia.dk 
  • DA - Azael Carl Bakit Larsen, daglig leder, Opholdsstedet Alrunen, alrunen@alrunen.dk / azael@privat.dk
  • DA - Ann B. Poulsen, chefkonsulent, Dansk Arbejdsgiverforening, abp@da.dk
  • LO - Lars M. Bjørnhardt, kasserer, Dansk Metal Vest, 0402lab@danskmetal.dk 
  • LO - Kjeld Agervig Jakobsen, faglig sekretær, Dansk El-forbund, kja@def.dk 
  • LO - Connie Andersen, afdelingsformand, FOA Sønderjylland, coan@foa.dk
  • LO - Ole Kjær, afdelingsformand, HK Sydjylland, 27olk@hk.dk 
  • FTF - Brian Errebo-Jensen, regionsformand, Danske Fysioterapeuter, bej@fysio.dk 
  • AC - Birgit Kjærside Storm, kemiingeniør, EMBLA, bkstorm@bbsyd.dk
  • Lederne - Lars Møldrup, næstformand Lederne/afdelingsformand Lederne Sydvestjylland, blmo@lederne.dk 
  • KL - Gitte Ottosen, formand for Beskæftigelsesudvalget, Billund Kommune, got@best-energy.dk
  • KL - Diana Mose Olsen, formand for Børn- og ungeudvalget, Esbjerg Kommune, diol@esbjergkommune.dk 
  • KL - Henrik Vallø, formand for Social- og arbejdsmarkedsudvalget, Esbjerg Kommune, heval@esbjergkommune.dk 
  • KL - Bjarne Jensen, Byrådsmedlem, Billund Kommune, bjje@hotmail.dk
  • DH - Ellen Dall, konsulent, I-fokus, e.dall@post.tele.dk 
  • Region Syddanmark - Preben Jensen, regionsrådsmedlem, Region Syddanmark, pj@rsyd.dk 

Tilforordnede:

  • Fra uddannelsesinstitutionerne: Eva Lundgren og Henrik Larsen
  • Fra Syddansk Vækstforum: Erik Lauritzen

 

Sidst opdateret 22. nov 2017